DFB Pokal: Awans BVB!

15.03.2017

Borussia Dortmund zgodnie z planem pokonała zaległym meczu Sportfreunde Lotte 3:0 (0:0) i awansowała do grona półfinaistów Pucharu Niemiec. Cały mecz rozgrał Łukasz Piszczek.

Niżej notowany rywal narzucił Borussii Dortmund trudne warunki gry i w pierwszej połowe wicemistrzowie Niemiec nie mogli znaleźć sposobu na defensywę. Dopiero po zmianie stron zespół BVB przejął inicjatywę czego efektem były zdobyte gole. W 55 minucie Dembele po rajdzie w środku boiska świetnie dostrzegł Christiana Pulisicia, a ten w sytuacji sam na sam z Fernandezem płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później dortmundczycy prowadzili już 2:0 po pięknym woleju Schürrlego, a wynik meczu w 80 minucie ustalił Marcel Schmelzer, który popisał się potężnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W półfinale rozgrywek Borussia Dortmund na wyjeździe zmierzy się z Bayernem Monachium.

SPORTFREUNDE LOTTE – BORUSSIA DORTMUND 0:3 (0:0)

Sportfreunde Lotte: Fernandez – Langlitz (46. Steinhart), Rahn, Nauber, Neidhart – Wendel (73. Tankulic), Dej (63. Heier), Lindner – Freiberger, Rosinger, Pires-Rodrigues

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Ginter, Bartra, Schmelzer – Castro (86. Isak) – Kagawa, Guerreiro (71. Merino) – Dembélé, Schürrle, Pulisic (82. Mor)

Gole: 0:1 Pulisic 57', 0:2 Schürrle 66', 0:3 Schmelzer 83'
Sędzia: Dr. Brych (Monachium), Żółte kartki: Langlitz, Pires-Rodrigues – Guerreiro, Castro

Widzów: 15.780

News

Awans na mundial!

09.10.2017

To był piękny wieczór. Awans na mundial stał się faktem! Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i wygrali grupę E z dorobkiem 25 punktów.

Pogrom w Erywaniu!

06.10.2017

Pewnie i wysoko Polska reprezentacja rozprawiła się w Erywaniu z Armenią 6:1 (3:1). Ważne zwycięstwo niestety jeszcze nie zapewniło nam awansu na mundial. Kluczowy mecz w niedzielę z Czarnogórą.

Reprezentacji Polski pozostają dwa ostatnie i kluczowe spotkania w drodze na rosyjski Mundial. Pierwszy z nich w czwartek w Erywaniu. Na trudnym terenie podejmiemy Armenię.

Borussia Dortmund nie zwalnia tempa. Podopieczni Petera Bosza zainkasowali kolejny komplet pubktów, tym razem wyższość BVB musiała uznać ekipa Augsburga.