Trudna przeprawa w Dortmundzie

19.03.2017

W ramach spotkania 25. kolejki Bundesligi do Dortmundu przyjechała ekipa FC Ingolstadt. Faworyzowana Borussia po niezwykle trudnym pojedynku zwyciężyła 1:0 (1:0).

Od pierwszego gwizdka arbitra w grze Borussii mało było płynnej i widowiskowej gry. Jedna z niewielu składnych akcji gospodarzy miała miejsce w 14 minucie - dobre podanie na lewą stronę boiska otrzymał Marcel Schmelzer, który z pierwszej piłki odegrał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, najlepszy strzelec BVB ulokował piłkę w siatce, otwierając wynik meczu. W kolejnych fragmentach meczu Borussia oddałą inicjatywę, dortmundczycy mieli sporo szczęścia, że goście nie zdołali wykorzystać stworzonych sytuacji, kapitalnie w bramce spisywał się Roman Bürki

Skromne prowadzenie udało się jednak utrzymać do końca meczu i podopieczni Thomasa Tuchela zwyciężli na Signal Iduna Park. Całe spotkanie na prawej stronie defensywy rozegrał Łukasz Piszczek.

BORUSSIA DORTMUND – FC INGOLSTADT 1:0 (1:0)

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Ginter – Castro (83. Merino), Guerreiro (56. Weigl) – Durm, Pulisic (77. Schürrle), Kagawa, Schmelzer – Aubameyang

FC Ingolstadt: Hansen – Matip, Bregerie, Tisserand – Hadergjonaj, Cohen (83. Cohen), Morales (90. Hinterseer), Suttner – Leckie, Kittel (75. Groß) – Lezcano

Gol: 1:0 Aubameyang 14'
Sędzia: Siebert (Berlin), Żółte kartki: Schmezer – Lezcano, Hadergjonaj, Suttner

Widzów: 81.360

News

Świetny start BVB!

20.08.2017

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe VFL Wolfsburg 3:0 w pierwszym starciu nowego sezonu Bundesligi. W potyczce przeciwko Wilkom Łukasz Piszczek rozegrał 90 minut.

Startuje kolejny sezon Bundesligi, a swoje pierwsze spotkanie Łukasz Piszczek rozegra jutro o 15:30 przeciwko swojemu przyjacielowi, byłemu koledze z Borussii – Kubie Błaszczykowskiemu.

Borussia Dortmund bez większych problemów poradziła sobie z FC Rielasingen-Arlen i awansowała do II rundy Pucharu Niemiec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem BVB 4:0 (2:0).

Reprezentacja Polski po raz kolejny awansowała w rankingu FIFA. W opublikowanym dziś zestawieniu nasza kadra znalazła się na rekordowym piątym miejscu.