Monaco wygrywa w Dortmundzie

11.04.2017

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów rozgrywany w specyfinczej atmosferze zakończył się porażką BVB. Ekipa Łukasza Piszczka uległa przed własną publicznością AS Monaco 2:3 (0:2).

Spotkanie świetnie się rozpoczęło dla Monaco. W 17. minucie mogło być już 0:1, ale Fabinho nie trafił z rzutu karnego sprokurowanego przez Sokraitsa. Brazylijczyk nie trafił nawet w bramkę uderzając obok słupka. Goście wyszli na prowadzenie w niedługo później, bo 19. minucie, po akcji duetu młodziaków - Lemara i Mbappego, który z bliska pokonał Burkiego. Kwadrans później piłkarze z Księstwa cieszyli się z drugiego gola, którego sprezentował swą niefortunną interwencją Sven Bender. Niemiec dość efektowną główką pokonał własnego bramkarza po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

BVB obudziła się dopiero po przerwie. Błysk geniuszu pokazał jej najlepszy strzelec Pierre-Emerick Aubameyang, który piętą złamał dośrodkowanie zagrywając do Kagawy, a Japończyk wyłożył piłkę na piąty metr, skąd Dembele nie mógł się pomylić. W 79. minucie znów Mbappe dał dwie bramki przewagi wicemistrzom Francji w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem. Podopieczni Tomasa Tuchela szybko odpowiedzieli za sprawą Shinjego Kagawy, który w polu karnym ograł dwóch rywali i pokonał Subasicia pewnym strzałem.

Monaco po pierwszym spotkaniu jest bliżej półfinału, ale prowadzi tylko jednym trafieniem i o awansie przesądzi spotkanie na stadionie w Księstwie. Rewanż w najbliższą środę o 20:45.

BORUSSIA DORTMUND – AS MONACO 2:3 (0:2)

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Bender (46. Sahin) – Weigl – Ginter, Kagawa, Guerreiro, Schmelzer (46. Pulisic) – Aubameyang, Dembélé

AS Monaco: Subasic – Touré, Glik, Jemerson, Raggi – Fabinho, Moutinho – Bernardo Silva (66. Dirar), Lemar – Mbappé Lottin, Falcao (85. Germain)

Gole: 0:1 Mbappé 19', 0:2 Bender 35', 1:2 Dembele 57', 1:3 Mbappé 79', 2:3 Kagawa 84'
Sędzia: Orsato (ITA), Żółte kartki: Sokratis, Ginter – Lemar, Dirar, Jemerson, Fabinho, Subasic
Widzów: 65.848

News

Awans na mundial!

09.10.2017

To był piękny wieczór. Awans na mundial stał się faktem! Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i wygrali grupę E z dorobkiem 25 punktów.

Pogrom w Erywaniu!

06.10.2017

Pewnie i wysoko Polska reprezentacja rozprawiła się w Erywaniu z Armenią 6:1 (3:1). Ważne zwycięstwo niestety jeszcze nie zapewniło nam awansu na mundial. Kluczowy mecz w niedzielę z Czarnogórą.

Reprezentacji Polski pozostają dwa ostatnie i kluczowe spotkania w drodze na rosyjski Mundial. Pierwszy z nich w czwartek w Erywaniu. Na trudnym terenie podejmiemy Armenię.

Borussia Dortmund nie zwalnia tempa. Podopieczni Petera Bosza zainkasowali kolejny komplet pubktów, tym razem wyższość BVB musiała uznać ekipa Augsburga.