Frankfurt pokonany

18.04.2017

Borussia Dortmund nie zawiodła swoich fanów i zwyciężyła na Signal iduna Park 3:1 (2:1) z Eintrachtem Frankfurt. W meczu obejrzeliśmy gole wyjątkowo pięknej urody.

Świetny początek i gol wracającego po kontuzji Marco Reusa już w 3 minucie wprawił kibiców w euforię. Pięć minut później goście odpowiedzili ipowinno być 1:1, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Fabian. Zawodnik Eintrachtu zrehabilitował się w 29. minucie, popisując się kapitalnym uderzeniem z dystansu, którym nie dał żadnych szans bramkarzowi Borussii. Nie była to ostatnia ładna bramka tego spotkania. W 35. minucie Borussia ponownie wyszła na prowadzeniu. Tym razem pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Sokratis. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie wynik 2:1 długo się utrzymywał. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na doprowadzenia do wyrównania. Tymczasem w 86. minucie trzeciego gola dla Borussii zdobył Aubameyang. Reprezentant Gabonu wykorzystał dogranie Dembele, ustalając wynik spotkania.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:1 (2:1)

1:0 Reus 3'

1:1 Fabian 29'
2:1 Papastathopoulos 34'
3:1 Aubameyang 86'

News

18.04.2017

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów rozgrywany w specyfinczej atmosferze zakończył się porażką BVB. Ekipa Łukasza Piszczka uległa przed własną publicznością AS Monaco 2:3 (0:2)

Łukasz Piszczek z nowym kontraktem!

06.04.2017

Długo zapowiadane informacje stały się faktem: Łukasz przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund. Nowa umowa Polaka z ośmiokrotnym mistrzem Niemiec obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

Borussia Dortmund pozostaje niepokonana na Signal iduna Park od 32 spotkań. Sposobu na zdobycie twierdzy nie znaleźli także piłkarze HSV, którzy ulegli we wtorek 3:0 (1:0).