Superpuchar dla Bayernu

06.08.2017

Niemiecki "Der Klassiker" nawet na tym etapie rozgrywek budzi ogromne zainteresowanie spragnionych wielkiej piłki kibiców. Konfrontacja na Signal Iduna Park przysporzyła sporo emocji.

Bramkę otwierającą wynik spotkania po błędzie defensywy gości zdobył w 12 minucie Christian Pulisic, lecz sześć minut później gola wyrównującego strzelił Robert Lewandowski. W drugiej połowie oglądaliśmy groźne sytuacje strzeleckie w wykonaniu obydwu zespołow. W 70 minucie świetną kontrę przeprowadził Bayern, ale Łukasz Piszczek zdołał przechwycić piłkę. Dortmundczycy ruszyli z kontratakiem, Dembele zagrał do Aubaemyanga, a Gabończyk uderzył ponad wychodzącym z bramki Ulreichem, lokując futbolówkę w siatce. Kiedy wydawało się, że Borussia zdoła utrzymać korzystny wynik, w 88 minucie padł gol dla Bayernu. Piłka odbiła się od poprzeczki, a po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, udrzył Kimmich, piłka niefortunnie odbita od Piszczka znalazła drogę do bramki.

O końcowym zwycięstwie Bawarczyków zadecydowała seria rzutów karnych, która zakończyła się wynikiem 5:4 dla gości. Łukasz Piszczek spędził na murawie całe spotkanie.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:2 (1:1), rzuty karne 4:5

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Bartra, Zagadou (77. Passlack) – Sahin – Castro, Dahoud (46. Rode) – Dembélé, Aubameyang, Pulisic (90. Philipp)

Bayern Monachium: Ulreich – Kimmich, Martinez (60. Süle), Hummels, Rafinha – Tolisso (84. Sanches), Rudy, Vidal – Müller (67. Coman), Ribery – Lewandowski

Gole: 1:0 Pulisic (12.), 1:1 Lewandowski (18., Kimmich), 2:1 Aubameyang (71., Dembélé), 2:2 Kimmich (88.)

Rzuty karne: 0:1 Lewandowski, 1:1 Dembélé, 1:2 Ribery, 2:2 Philipp, Bürki obronił karnego Kimmicha, 3:2 Aubameyang, 3:3 Rudy, Ulreich obronił karnego Rodego, 3:4 Vidal, 4:4 Castro, 4:5 Süle, Ulreich obronił karnego Bartry

News

Piszczek: Groziło mi pół roku pauzy

30.10.2017

Łukasz Piszczek w najnowszej rozmowie dla "Przeglądu Sportowego" opowiada o kuluarach swojej kontuzji. - Po awansie nie myślałem o MŚ, a o kontuzji - wyznaje reprezentant Polski.

Awans na mundial!

09.10.2017

To był piękny wieczór. Awans na mundial stał się faktem! Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i wygrali grupę E z dorobkiem 25 punktów.

Pogrom w Erywaniu!

06.10.2017

Pewnie i wysoko Polska reprezentacja rozprawiła się w Erywaniu z Armenią 6:1 (3:1). Ważne zwycięstwo niestety jeszcze nie zapewniło nam awansu na mundial. Kluczowy mecz w niedzielę z Czarnogórą.

Reprezentacji Polski pozostają dwa ostatnie i kluczowe spotkania w drodze na rosyjski Mundial. Pierwszy z nich w czwartek w Erywaniu. Na trudnym terenie podejmiemy Armenię.