El. MŚ: Ostatnia prosta

05.10.2017

Reprezentacji Polski pozostają dwa ostatnie i kluczowe spotkania w drodze na rosyjski Mundial. Pierwszy z nich w czwartek w Erywaniu. Na trudnym terenie podejmiemy Armenię.

 

Dla Armenii będzie to tylko mecz o honor, dla Polski niezwykle ważny w kontekście awansu. Co prawda "biało-czerwoni" nadal są liderem grupy E, jednak ewentualne niepowodzenie przy niekorzystnym rezultacie w Czarnogórze może na ostatniej prostej zniweczyć plany zespołu Nawałki. Nasi piłkarze najpierw muszą zrobić swoje, a o wyniku drugiego meczu dowiedzą się będąc w powietrzu, w podróży powrotnej.

 

Nastroje w naszej reprezentacji są bojowe, a cel jest tylko jeden - awans. Podczas konferencji prasowych dało się wyczuć pozytyne nastawienie. - Jednym z ważnych czynników wpływających na sukces jest przygotowanie mentalne. Od początku kwalifikacji zespół był świadomy tego, co ma osiągnąć i znał swoje mocne strony. Wiemy też, co jest do poprawy – mieliśmy konkretny plan na te eliminacje, wciąż jesteśmy głodni sukcesu i świadomi wagi spotkania w Erywaniu. Ono może zadecydować o awansie, a presja może tylko pomóc. Zawodnicy są doświadczeni, występują w bardzo dobrych klubach i są przyzwyczajeni do spotkań o taką stawkę – mówi przed meczem z Armenią selekcjoner Adam Nawałka.

Początek meczu o godz. 18, transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.

Przypuszczalny skład: 
Fabiański –Piszczek, Glik, Pazdan, Bereszyński –Krychowiak, Linetty – Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki – Lewandowski 

News

Piszczek: Dobre przygotowanie daje mi spokój

19.01.2018

Przerwa w grze właśnie się zakończyła. Reprezentant Polski opowiada o swojej rehabilitacji, stawianych celach oraz obecnej sytuacji klubu. 


czytaj więcej »

Powrót Bundesligi

15.01.2018

Wróciły rozgrywki Bundesligi, wrócił Łukasz Piszczek. Prawy obrońca BVB rozegrał pełne spotkanie z VfL Wolfsburg (0:0) i widać było, że po kontuzji nie ma już śladu.

czytaj więcej »

"Moja kontuzja była tylko częścią problemu"

05.01.2018

Łukasz Piszczek przebywa z drużyną w hiszpańskiej Marbelli. Polak trenuje z pełnym obciążeniem i jest w świetnym humorze.

czytaj więcej »

Powrót do treningów!

19.12.2017

Rekonwalescencja po kontuzji kolana Łukasza Piszczka nabrała intensywnego tempa. Reprezentant Polski rozpoczął już treningi z piłką, co znacznie przybliża go do powrotu na boisko.


czytaj więcej »