Awans na mundial!

09.10.2017

To był piękny wieczór. Awans na mundial stał się faktem! Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i wygrali grupę E z dorobkiem 25 punktów. Jest już pewne, że będziemy rozstawieni w losowaniu mundialowych grup. Łukasz Piszczek niestety w przerwie musiał opuścić boisko, gdyż ucierpiał w jednym ze starć w polu karnym. Prawy obrońca polskiej kadry w poniedziałek w Dortmundzie przejdzie dokładne badania, które wykażą na ile poważny jest uraz kolana.

Podopieczni Adama Nawałki przystępowali do swojego starcia, mając w świadomości to, że Polska może zapewnić sobie po raz ósmy w historii występ na piłkarskim mundialu. Podobnie jak w czwartek podczas meczu w Armenii biało-czerwoni świetnie rozpoczęli szybko obejmując prowadzenie. Po 16 minutach gry prowadziliśmy już dwiema bramkami, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Mączyński i Kamil Grosicki.

W drugiej połowie nie brakowało emocji. Po gorszym fragmencie gry naszej drużyny do głosu doszli goście. Na siedem minut przed końcem Czarnogóra doprowadziła do wyrównania i zrobiło się nerwowo. Na szczęście Polacy w porę zareagowali i Robert Lewandowski po błędzie defensywy Czarnogóry podwyższył na 3:2. chwilę później samobójczego gola strzelił Filip Stojković i Polacy wygrali ostatecznie 4:2.

Po końcowym gwizdku arbitra trwała jeszcze feta na Stadionie Narodowym. Radości nie było końca, piłkarze wraz z kibicami świętowali awans na Mistrzostwa Świata.

Polska - Czarnogóra 4:2 (2:0)
Mączyński 6', Grosicki 16', Mugosa 78', Tomasević 83', Lewandowski 85', Stojković 87' (sam.)

Żółte kartki:
Czarnogóra: Vukcević 26', Beciraj 39', Ivanić 53'

Polska: Szczęsny – Ł. Piszczek (46' Rybus), Glik, Pazdan, Bereszyński, Krychowiak, Mączyński (90+2' Wolski), Błaszczykowski, P. Zieliński, Grosicki (90' Makuszewski), Lewandowski

Czarnogóra: Petković – Stojković, Klimenta, Mijusković, Tomasević, Sćekić, Vukcevic, M. Janković, Ivanić (67' Haksabanović), Jovović (76' Mugosa), Beciraj.

Sędzia główny: Daniele Orsato (Włochy)

News

Piszczek: Groziło mi pół roku pauzy

30.10.2017

Łukasz Piszczek w najnowszej rozmowie dla "Przeglądu Sportowego" opowiada o kuluarach swojej kontuzji. - Po awansie nie myślałem o MŚ, a o kontuzji - wyznaje reprezentant Polski.

09.10.2017

To był piękny wieczór. Awans na mundial stał się faktem! Polacy pokonali na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę 4:2 (2:0) i wygrali grupę E z dorobkiem 25 punktów.

Pogrom w Erywaniu!

06.10.2017

Pewnie i wysoko Polska reprezentacja rozprawiła się w Erywaniu z Armenią 6:1 (3:1). Ważne zwycięstwo niestety jeszcze nie zapewniło nam awansu na mundial. Kluczowy mecz w niedzielę z Czarnogórą.

Reprezentacji Polski pozostają dwa ostatnie i kluczowe spotkania w drodze na rosyjski Mundial. Pierwszy z nich w czwartek w Erywaniu. Na trudnym terenie podejmiemy Armenię.