Powrót do treningów!

19.12.2017

Rekonwalescencja po kontuzji kolana Łukasza Piszczka nabrała intensywnego tempa. Reprezentant Polski rozpoczął już treningi z piłką i pełnym obciążeniem, co znacznie przybliża go do powrotu na boisko.


8 października, podczas meczu el. MŚ2018 z Czarnogórą, Piszczek doznał poważnej kontuzji kolana. Przyczyną urazu było zderzenie  z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym w końcówce pierwszej partii spotkania. Prawy obrońca BVB dokończył pierwszą połowę dzięki pomocy sztabu medycznego, lecz w drugiej części już nie pojawił się na boisku.


Diagnoza była jednoznaczna- uraz więzadeł pobocznych w prawym kolanie i wykluczenie z gry do końca roku. Na szczęście żadne z więzadeł nie zostało zerwane, dzięki temu udało się uniknąć operacji. 


Plan rehabilitacyjny reprezentanta Polski zakładał powrót do treningów z pełnym obciążeniem dopiero w styczniu, lecz dzięki intensywnej pracy i pomocy specjalistów czas ten udało się skrócić. Łukasz od kilkunastu dni jest już w treningu a w ostatnim tygodniu rozpoczął ćwiczenia z piłką. Możemy więc liczyć na planowy powrót na boisko na początku roku i w pełni przepracowany okres przygotowawczy przed rundą rewanżową. Wszystko wskazuje na to, że forma Piszczka nie ucierpiała w wyniku tego przykrego urazu. 

News

Piszczek: Dobre przygotowanie daje mi spokój

19.01.2018

Przerwa w grze właśnie się zakończyła. Reprezentant Polski opowiada o swojej rehabilitacji, stawianych celach oraz obecnej sytuacji klubu. 


czytaj więcej »

Powrót Bundesligi

15.01.2018

Wróciły rozgrywki Bundesligi, wrócił Łukasz Piszczek. Prawy obrońca BVB rozegrał pełne spotkanie z VfL Wolfsburg (0:0) i widać było, że po kontuzji nie ma już śladu.

czytaj więcej »

"Moja kontuzja była tylko częścią problemu"

05.01.2018

Łukasz Piszczek przebywa z drużyną w hiszpańskiej Marbelli. Polak trenuje z pełnym obciążeniem i jest w świetnym humorze.

czytaj więcej »

Powrót do treningów!

19.12.2017

Rekonwalescencja po kontuzji kolana Łukasza Piszczka nabrała intensywnego tempa. Reprezentant Polski rozpoczął już treningi z piłką, co znacznie przybliża go do powrotu na boisko.


czytaj więcej »